Anı Yayıncılık Eğitim ve Danışmanlık

Nvivo Türkiye Bölge Satış Temsilcisi

Inquest

egitimler_bnr.jpg
egitimler_bnr.jpg

INQUSIT 5 Nedir?

Inquisit 5, Windows and Mac OSX için geliştirilmiş etkili bir psikolojik ölçüm ve deney aracıdır. Veriler sekme ile ayrılabilen metin formatı sayesinde kolayca Excel, SPSS veya diğer veri analiz alanlarına aktarılabilir. Bütün bilgilerin bilgisayarınıza, ftp sitelerine veya web sitelerine aktarılabilmesi de mümkündür. Verileri tek satırlık istatiski bir tablo gibi aktarabileceğiniz gibi her çalışmanızda ham bilgileri bu şekilde kayda da geçirebilirsiniz. Benzer şekilde anket ve benzeri araştırma kayıtlarını da tutmanız mümkündür.

Kimler Kullanır?

Psikoloji alanında yapılan çalışmalar bir süreç olarak düşünülürse bu sürecin veri elde etme ve analiz aşamasında yer alacak olan uzmanlar, akademisyenler ve öğrenciler için Inquisit 5 işlevsel bir araç olarak değerlendirilebilecektir.

Nerede Kullanılır?

Inquisit 5 psikolojik araştırmaların olmazsa olmaz veri toplama yöntemlerinden biri olan testlerin, sorguların ve anketlerin analizi ve buna ilişkin sürecin hızlı ve kolayca ilerletilebilmesi için vazgeçilmez olanaklar sunar. Araştırmalar için kullanılması muhtemel araçlara (anket, test vd) uygun olarak çeşitli soru formatlarının oluşturulmasını sağlayabilir. Tıklanınca aktif hale gelen düğmeler, işaret kutucukları, liste kutuları, kaydırıcılar, açık uçlu metin oluşturma özellikleriyle kullanıcılara çoklu değerlendirme seçenekleri arasında seçim yapma olanağı verir.

Satın Al


 

Anı Yayıncılık Eğitim ve Danışmanlık @2018
 
#
Tamam